7-те първи стъпки на Дейв Рамзи по пътя към финансова свобода

След освобождаване от всички кредитни задължения, семейството е необходимо да продължи изграждането на семейния фонд за спешни ситуации

Обратно в новината

Коментари - 7-те първи стъпки на Дейв Рамзи по пътя към финансова свобода | URBN.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тия правила си ги набийте знаете къде ! Аз нямам дългове, нямам ипотека, образованието на децата ми ще бъде безплатно и въпреки всичко каквото и да пестя има само микроефект. За секунда тия пари могат да изгърмят от инфлация като днешната или по-висока. Всички правителства живеят само от нови дългове и безкрайни облигации и периодично и внезапно се случва масово обезценка на парите. Попитайте средния жител на произволна страна, колко трябва да работи преди да може да спре без да остане на улицата или да умре от глад и отговорът навсякъде ще бъде един и същ - цял живот.

простички точки които разбира се няма как да приемете съвсем буквално, но са фундамент на някаква финансова култура каквато за жалост отсъства. тъжно е, че децата ни прекарват 10тина години учейки математика далеч над нивото което на 99,99% от тях някога ще им потрябва, физика, химия, биология по същия начин като математика, безконечни количества литература от преди векове която няма отношение към културата и народа ни ... не ме разбирайте погрешно всичко това е много важно за общата култура на един човек, както и за развитието на мисленето на едно дете. Защо обаче нямаме 1 час по фундаментална икономика и лични финанси? без значение на къде ще тръгнат тези деца, дали ще станат художници или математици или бармани или инфлуенсъри ... цял живот ще работят в икономическата ситуация в която се намират и цял живот ще боравят с пари. Умението да боравиш добре с пари не е божи подарък спускан свише по рождение, то се учи. Ако може с по-малко проби и грешки ще е по-добре за всички. За образователната ни система в момента е по-важно да децата ни да знаят наизуст рождението на някой си цар от другия край на света или някое стихотворенийце което след месец ще забравят, от това да разбират как да преценяват какво и как харчат. Умение от което ще зависят цял живот.

Albert J. Lowry написа много книги как да станеш богат чрез недвижими имоти. Обикаляше САЩ и изнасяше семинари докато го вкараха в затвора за мошеничеството му. И този е същият.

Дори и да превеждате не можете бе, помияри...

Вместо да обяснява как да спестим пари, да обясни как да изкараме.

Образование, усърден труд, предприемчивост и склонност към риск.

повърхностна и подвеждаща статия, която би те превърнал в човек едва свързващ двата края??

Е, ти мислиш да не ги плащаш ли? По-добре мисли преди тегленето на кредит!

Масово си мислят, че могат да не си плащат кредитите. Около 75% от населението няма никаква финансова култура и дори не се замисля когато тегли кредит.... признавам си, че не мога да разбера на какво разчитат. В момента се теглят колосални кредити за жилища. 400 000 евро :) не зная тези хора как виждат професионалната си реализация след 20 години..... но много репортажи по телевизията ще гледаме на майки, които плачат, че са изгонени от единственото им жилище с трите си деца...... Само си купете пуканки и почакайте малко :)

Че то и с една стъпка става. Просто станете милиардер.

1. Тезите на американските финансови гурута не са много приложими на родна почва. 2. Дайте статия и с акълите на Джим Креймър - ха, ха, ха.

Всичко добре, без даряването! Не вярвам, че даряването на средства е добра идея! Мога да дарявам времето си и да помагам, н о не и пари! Даряването на пари е порочна практика в общество, което се е концентрирало върху консумацията на ненужни ресурси! По-добре да науча. един човек да си изкарва пари отколкото да му давам за да живее.

Даряването е част от Потока на парите. Ще се изумиш колко е силно. Даряването не е само даване на едни пари, а нагласа, която не позволява на този Поток да спре тече.

И нямам намерение да се "изумявам". Пари не дарявам! Време и знания, да! Вече повече от 15 години .... но не и пари! Тези, които изкарват парите си с честен труд не са длъжни да даряват! Така че тези измислени морали за потоци на пари и връщането.... някъде другаде!

Никой не е длъжен да дарява пари, време или усилия. Въпрос на вътрешно усещане и нужда е. Аз съм дарявал храни на домове за сираци, но съм ги носил и раздавал лично. Давал съм и пари, но също лично на закъсали хора. Иначе също съм отделял време и усилия за разни каузи, които са смислени за мен. Хората са го казали "Направи добро и го хвърли на вятъра". Пари не съм изпращал за кампании, защото за съжаление познавам от първо лице няколко човека, които стоят зад подобни организации и там процента който отиваше за "административно" обслужване на кампанията за мен ми се струва прекалено висок.