Градските момчета не ритат добре топката

Хубаво е да се мисли за игрища със свободен достъп за деца и субсидиране на тренировки

Обратно в новината

Коментари - Градските момчета не ритат добре топката | URBN.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Поредната статия, която цели разделянето на хора на две групи, било то мъже-жени, провинция-София, сини-червени и т.н. Тъпо и клиширано е всичко това. Спрете!

Едно време всеки квартал в София имаше по няколко отбора - в моят бяхме 5-6 отборчета (всяка градинка общо взето беше стадион и си имаше "домакин") - сега греда :) Навсякъде кучета и огради...

Радвам се,че сте пуснали коментарите под тез псевдо "ърбън" статии, защото сте отчайващо клиширани , често неграмотни и доста посредствени. Повтарянето на новонормални мантри за "градски" момчета и момичета няма да ви превърне в героините от "Секса и града". Купичщата нищонезанчещи клишета като " повече заедност" и все малоумия не служат за нищо повече от налагането на новговора на шепа перверзни либерал-фашисти, чиито кървави пари лапкате с удоволствие, без да се замисляте, че ставате част от проблема. И за ваше сведение Гунди и Котков са от София, костадинов и Любо Пенев също, Стоичков и Христо Бонев са от Пловдив, Краси Балъков е от Търново. Абе накратко парче граждани са.

не им е заключвал училищния двор ако решат да ритат ... помня че бая дърти маймуни се бяха събрали да ритат в училищния двор, между 30 - 40 годишни.

И сега огромна част от дворовете са достъпни. Ние ритахме на паркинг, на сгурия и на поляна с бурени. Гаринча пък е дебютирал бос. Абе има ли желание, има и начин. Друг е въпросът, че ценностите у нас ( а и по света) вече са други, но там отиваме към безкрайна тема. Просто в този сайт се упражняват на новговор и клишета по теми, по които са ужасно неподготвени.

за сведение: само преди 30 години в квартала, където съм отраснал можеше пре-спокойно да се играе по улиците футбол, отделно имаше поне 3 игрища с асфалт и напълно свободен достъп, а за поляните, които се употребяваха за аматьорски футболни дейности няма да коментирам. След това общината реши да промени предназначението на всички свободни площадки на "за жилищно/смесено строителство" и децата вече нямаше къде да играят. По същото време се случи така, че всеки можеше вече без чакане да си купи автомобил и улиците станаха много забранени зони за игра. Урбанизацията много спомогна българчетата да започнат да практикуват електронни спортове... най-вече в големите градове.

те и други работи вече не стават на младежите, начин на живот....... липса на спорт и физическа работа, деградация

Сигурно е зле и по Св. Македония и Грузия, но пак не са като нас. Дори това, че пускат мачовете по платени телевизии, убива интереса към футбола. Това беден калпазанин да иска да излезе да рита топка. В градовете се застроява и където са били полета ги няма. Няма и да следят и по училища, приюти и така нататък. А сега е син на някой си. Показателно е какво бяхме преди Боби Михайлов от 2005г. и какво сега. Превърнахме се в черна дупка за таланти. Дали в чужбина някой ще знае 1 играещ български футболист? Хвалим се с разни в 4-та дивизия на Англия. когато човек е в среда и нещата стават постепенно, той не вижда, колко всъщност са се променили нещата. В случаят поне 2 пъти по-слаб футбол в България. Вижда се и по ранглистата на ФИФА.

Като им гледам обувките, нищо чудно, че не ритат добре.